Potíže s páteří

Bolestmi zad trpí v dnešním světě téměř každý člověk. Je to jedna z nejčastějších civilizačních chorob. Každý člověk si.

Bolestmi zad trpí v dnešním světě téměř každý člověk. Je to jedna z nejčastějších civilizačních chorob. Každý člověk si je většinou za potíže sám zodpovědný. Může to být sedavým zaměstnáním, sezení u televize, u počítače. Dále pak nedostatkem pohybu, cvičením a stylem života. Hodně se vše zanedbává. Je důležité nezanedbávat nic už mladého věku. Potíže mohou být buďto akutní, které vás trápí např. pár dní a pak chronické ty se objevují velice často. Z důvodu sezení např. v kanceláři tělo trpí a dochází ke změnám stavby těla.

Správně držet tělo

Nejdůležitější je správně držet své tělo. Závisí to hlavně na břišních svalech, které jsou často ochablé a z toho jsou pak také nepříjemnosti. Dále pak na to může mít vliv špatný tvar nohou, prostydnutí, nadváha, těhotenství, nedostatek pohybu, skolióza. Vhodnými cviky je např. plavání, pilates, nebo jóga. Nevhodnými sporty může být zase tenis nebo veslování. Hondě lidí si myslí, že sporty nejsou pro páteř vůbec vhodné, není tomu tak. Záleží, který si vyberete. Nezapomeňte ale, že vliv na to může mít i vhodná strava a styl a způsob života. Výhodou je také mít správnou postel a to především matraci. Tak raději na nic nečekejte a navštivte svého lékaře, abyste nemuseli nakonec jít až na operační zákrok. Neřešte vše jen různými prášky proti bolesti.

This article was written by