Je koučink Praha stejně efektivní jako ten vesnický?

Jedním ze základních principů koučinku je dostat klienta do pozitivního stavu mysli. K tomu samozřejmě značně přispívá i okolní prostředí. Není.

Jedním ze základních principů koučinku je dostat klienta do pozitivního stavu mysli. K tomu samozřejmě značně přispívá i okolní prostředí. Není tedy divu, že součástí jsou i pravidelné vycházky do volné přírody a například kontakt se stromy. To samozřejmě není problém, pokud bydlíme někde na okraji města či na vesnici. Ovšem co dělat v případě, že žijeme například v centru našeho hlavního města? Je totiž jasné, že koučink Praha má situaci v tomto ohledu poměrně ztíženou. Je totiž sice pravdou, že se zde nachází parky, avšak ty bývají přes den sídlem křičících dětí a k večeru se v nich shromažďují nepřizpůsobiví občané.

Najděte si chvilku klidu a pohody

Proto je procházka v nich jen málokdy takovou oázou klidu a pohody, jakou bychom potřebovali. Je tedy jasné, že je zde potřeba najít nějakou náhradu. Bohužel zatím vše, co máme, je poněkud nedostatečné, avšak stále je to lepší než nic. Místo procházky přírodou je například možné si přečíst nějakou knihu, u které se budeme cítit dobře. Je jedno, že jsme ji četli již stokrát – to, že víme, co nás čeká, na nás má uklidňující efekt, a o ten tu jde především. Další možností je třeba virtuální realita, kde se můžeme jít projít alespoň tímto způsobem, avšak ta je nad možnosti většiny lidí. Přesto bychom se měli snažit najít si alespoň nějakou chvíli klidu a pohody, i když se nevěnujeme koučinku. V každém případě nám to totiž prospěje.

This article was written by